logo
Červík 5 - Dokáže pouhá domněnka zničit život člověka...
Domněnka vypadá jako neškodné slovo

Domněnka je produktem našeho vnitřního systému,  našeho stromu života. To, co jsme si za svůj život vnesli do svého systému, (stromu života). 

Na základě domněnky můžeme zničit život svůj i život jiných lidí.

Domnívat se, že někdo něco myslí tak či onak a jen se to domnívat, je stále ještě v pořádku.

Domnívat se např: že to s námi myslí někteří politici špatně a potom zjistit, že jsem dostal jako důchodce 50 Kč při valorizaci důchodů už není pouhá domněnka, nýbrž fakt a skutečnost- realita. Asi všichni uznáte, že 50 Kč je dost málo na to, abych pokryl veškeré náklady, o které se navýšili ceny na trhu.

Ale domnívat se, že když je můj partner zaregistrovaný na facebooku do skupiny duchovní seznamka a tím pádem hledá i duchovního partnera, je pouhá domněnka vyprodukovaná našim podvědomím.

Pokud na základě domněnky udělám akci a např.: zavolám kamarádovi a řeknu, hele ta moje hledá chlapa, začínám šířit virus. 
Kamarád to řekne doma svoji ženě, žena svojí kamarádce atd.. A nakonec se roznese po malém městečku, že se ti dva budou rozvádět, protože jeho žena má poměr s chlapem z internetu. Začnou se na ženu dívat vyhýbavým pohledem, někteří lidé se jí budou vyhýbat úplně.
"Babky" si budou šuškat, to je ta co má milence na internetu. Doslechnou se to rodiče toho muže, přestanou s ní mluvit a vztah dvou lidí se začne rozpadat.  

Každý si k tomu díky své bujné fantazii, svému stromu života přidá pár svých domněnek a virus v podobě domněnky je na světě.
Zkuste pak vysvětlit všem těm lidem, že to není pravda.
Myslím, že to ani nejde a kdo ví jestli by vůbec chtěli.

Otázka zní.
Jak tomu všemu můžeme předejít?

Když si vytvoříme domněnku, tak abychom s domněnky vytvořili realitu, pravdu, musíme si v tomto případě s partnerem promluvit, zeptat se ho
Co nám na to řekne to uslyšíme, a teprve potom můžeme začít jednat, ale nebudeme na základě domněnky jednat.

Naši domněnka nemusí být špatná, ale ani pravdivá.
Vytváříme si ji, na základě našeho podvědomí, možná intuice.

Pokud si nechcete přidávat do Vašeho stromu života dalšího červíka v podobě domněnky, zeptejte se té osoby o které se domníváte že...a ověřte si Vaší domněnku.
Jedině potom se mohu vyhnout možnému zničení vztahu a zbytečnému šíření viru.
Protože již budu jednat na základě ověření.

Je důležité si uvědomit, že každý máme v našem stromu života jinou minulost, takže to co myslím já je pravda pro mě, ale  ještě nemusí znamenat pravdu pro někoho druhého.

Žít snadněji znamená, nedělat si žádné domněnky.
Žijte snadněji svůj život.PETR STOJKA Pracuje ve firmě snadnejezit.cz a mistrkouc.cz
Profesionální kouč, konzultant, terapeut.
Vzdělání Institut EFT a Koučink centrum KC
Bydliště Hranice 75301 Česká republika
Více o PetroviKomentáře

Jméno
Komentář
Antispam <- číslo dnešního dne v tomto týdnu